Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavlova Historie

20. 8. 2006

 

PAVEL VÍTEK - HISTORIE

Obrazek

1980-1985
Ranním vlakem odjel s kufrem nejosobnějších věcí a vzpomínek do Prahy, kde úspěšně složil zkoušky na DAMU, která mu otevřela dveře do pražského uměleckého světa. Žil v komuně s Ivanou Chýlkovou, Evou Holubovou a Karlem Rodenem, hrál v několika filmech a exceloval na scéně studentského divadla Disk. Po
absolvování DAMU přijal angažmá v Hudebním divadle v Karlíně. Režisér Petr Novotný ho v Karlíně obsadil do role Bubulji v proslaveném muzikálu Cikáni jdou do nebe a Pavel patřil mezi herce, kteří na jevišti sklízeli největší aplaus.
1986-1989
Na jednom z večírků se seznámil s někdejší manažerkou Petra Spáleného Helenou Beckovou, která právě začínala spolupracovat se skupinou GBS a hledala vhodného zpěváka. Pavel vycítil příležitost a prakticky ze dne na den se stal zpěvákem pop music. Psal se rok 1986 a hned první hit
Má svůj den zaznamenal zcela mimořádný ohlas. Měl image klasického pin up boye a na jeho plakát se v tehdy jediné prodejně v centru Prahy stály dlouhé fronty. Sametové sako, kudrnaté vlasy a zamilovaný pohled, to byly typické znaky, kvůli kterým ho milovaly snad všechny dívky v zemi. Následovaly taneční čísla se skupinou UNO, přední místa v mnoha anketách a vyprodané turné po !šedesáti! městech tehdejšího Československa.
1990
Počátkem devadesátých let se Pavel vydal vlastní cestou. Ocitl se bez jakýchkoli spolupracovníků, došly mu peníze a jeden čas to vypadalo, že se nadobro ztratí ze scény. Svěřil se svým nejbližším přátelům a jeden z nich mu nabídl, že mu pomůže s cestou zpět. Jmenoval se Janis Sidovský a dodnes působí jako Pavlův manažer.
1992-1993
Oslovili ke spolupráci undergroundového Lou Fanánka Hagena a začala kontroverzní spolupráce, která plnila první strany bulvárního tisku. Píseň Po stopách tvých, s Hagenovým textem a poetickým videoklipem, byla tak výraznou změnou, že se začali ozývat hudební bossové, kteří s Vítkem dávno nepočítali. Byl tu ještě jeden důvod, proč se jméno Pavel Vítek znovu psalo palcovými titulky : ve finském Lahti získal cenu na mezinárodním hudebním festivalu a v přímém přenosu satelitních televizí mu ji osobně předávala slavná Bonnie Tyler. To už byl pro hudební vydavatelství jasný signál : Pavel Vítek je zpátky a album
Vůně tvý kůže tuto předzvěst několikanásobně potvrdilo. Hit Mám rád vůni tvý kůže, který si zpěvák sám napsal, se hraje dodnes a zvítězil nejspíš ve všech hitparádách let 1992 - 93. Následovalo angažmá ve velmi úspěšné show Muzikálová horečka v německém Hamburku, kde vystupovala také Lucie Bílá a skupina UNO.
1994-1995
Nebyl by to ale Pavel Vítek, aby mu čas slávy vydržel. Přišly méně úspěšnější projekty, a i když stále koncertoval a točil televize, cítil, že to není ono. Střídání etap třpytivé slávy a černých pátků mu však otevřelo oči v mezilidských vztazích. "Úspěch se nejdříve pozná na tom, že častěji zvoní telefon. Vždycky, když se mi daří, se ke mě hlásí lidé, o kterých mnohdy ani nevím jak se jmenují. Okruh známých roste a klesá s umístěním na hitparádě. Není to zrovna příjemné, ale teď už s tím počítám a dokonce se tím bavím", prozradil zpěvák, který kvůli negativním vlivům civilizace a showbyznysu dokonce odešel bydlet za Prahu.
1996-1997
Obrat v jeho kariéře přinesl až muzikál Dracula, v němž vytvořil roli Stevena. Po letech se tak vrátil do divadla a vydržel v něm po čtyři roky. Odehrál přes 500 repríz a zpíval na všech deskách, které získaly zlaté, platinové i dvojplatinové ocenění. Na jaře roku 1997 navštívil newyorskou Broadway a při zpátečním letu se rozhodl natočit muzikálové album. Album
Muzikál vyšlo na podzim 1997 a vzbudilo velký ohlas mezi fanoušky i kritikou. Pavel se stal třetím nejprodávanějším umělcem českého labelu Warner Music a duet Párkrát mlčet s operní divou Evou Urbanovou patřil k nejhranějším hitům v českých rádiích.
1998-1999
Po úspěchu muzikálového alba se Pavel znovu uzavřel ve svém domě a věnoval se pouze cestování, meditacím a chovu bullmastiffů. Nazpíval duet s Lenou Machálkovou Den je krásný pro její album Film a muzikál, účinkoval také v českém nastudování filmu Kouzelný meč. V tajnosti se spojil s novými osobnostmi české populární hudby, především taneční scény; a natočil album
PROCITNI
2000
Na jaře pokřtily album
Procitni v klubu Radost FX, tři sudičky - zpěvačka Iveta Bartošová, herečka Lucie Zedníčková a modelka Martina Šmuková. Gratulovat k novému projektu Pavlovi přišli také Lunetic, Daniel Hůlka, Ivana Chýlková a další celebrity. Pilotní sing "Hlaď mě a líbej" se držel celých 10 týdnů v TOP 50 hitparády českých rádií a 5 týdnů patřil mezi TOP 10 nejhranějších českých skladeb.
2000
"Jsem gay a co má být? O svém soukromí jsem dodnes nepovažoval za nutné mluvit, ale v posledních dnech se stalo několik událostí, které můj názor změnily. Žiju 13 let ve šťastném vztahu a mé okolí to bere jako běžnou věc. Také fanynky z mého fanklubu s tím nemají problém a věřím, že v pohodě zůstanou i ti ostatní. Nejmenovaný bulvární deník před časem vydíral mého přítele, aby jim poskytl důvěrné informace o zpěvácích, které zastupuje; jinak napíší o jeho soukromí. Stejný list připravuje seznam prominentních gayů České republiky, kde, podle dostupných informací, figuruje jméno mé a mého přítele Janise Sidovského. Považuji za rozumnější hovořit o našem vztahu otevřeně. Je to lepší než se nechat šmírovat klíčovou dírkou. K mému rozhodnutí, veřejnému comming outu, přispělo i "přiznání" Martina Krafla, mluvčího prezidentské kanceláře. On dodal odvahy mě a já, třeba, povzbudím další."
Souhlasíte s přiznáním Pavla Vítka? Co podle Vás, měl udělat?
2001
Po 15ti letech se vracím
k činohernímu divadlu

Poprvé od skončení studia se na divadelním jevišti scházejí spolužáci Jitka Asterová a Pavel Vítek, kteří absolvovali herectví na pražské DAMU v ročníku s Ivanou Chýlkovou, Evou Holubovou, Vilmou Cibulkovou, Veronikou Žilkovou, Karlem Rodenem a režisérem Petrem Kracikem. Absolvovali v inscenaci Rozmarné léto - Jitka jako Kateřina Důrová a Pavel jako kouzelník Arnoštek. Jitka Asterová nastoupila po absolutoriu do pražského Činoherního klubu a věnovala se také filmové tvorbě /Čas sluhů, Corpus delicti, Šakalí léta, Krvavý román, Čas dluhů, seriál Hotel Herbich a další…/, Pavel Vítek se prosadil v oblasti populární hudby, především hity Má svůj den a Mám rád vůni tvý kůže. Účinkoval také v několika muzikálech (Cikáni jdou do nebe, Stvoření světa, Dracula a v současnosti Pomáda).
Pro svůj činoherní návrat přijal Pavel Vítek nabídku režiséra Jurije Galina a vytvoří roli spisovatele Bernieho v anglické černé komedii Vražda sexem (napsala Joan Shirley).
Premiéra se uskuteční 2. března 2001 v divadle U hasičů v Praze. Vedle Vítka a Asterové se v inscenaci představí také Kateřina Macháčková a Hana Seidlová z divadla Pod Palmovkou. "Vražda sexem je krásná anglická černá komedie a nabízí skvělé herecké příležitosti. Hlavní role spisovatele Bernieho vyžaduje, kromě vysoké herecké profesionality, výbornou fyzickou kondici a smysl pro humor. Jsem rád, že Pavel tím vším disponuje. Jeho obavy z návratu na divadelní jeviště byly zbytečné.
Jitku Asterovou a Hanu Seidlovou znám dlouho a vím, že jim je smysl pro humor a absurditu vlastní. Jsem rád, že Kateřina Macháčková se z této společnosti nevymyká, naopak. Smysl pro černý humor herci mít musejí, protože jinak by se přece nemohli v roce 2001 živit hraním v soukromém divadle." říká režisér Jurij Galin.
SOUHRN LET 2001 - 2006
Pavel natočil v roce 2001 řadu televizních pořadů,ve kterých propagoval CD "Největší hity"
.V této době měl velký úspěch v roli Markucio z muzikálu Romeo a Jůlie.
16.9.2003 jako Marius úspěšně odehrál a odzpíval premiéru muzikálu Bídníci-Les Misérables
26.9.2003 odzpíval a odehrál premiéru muzikálu REBELOVE,ve kterém si zahrál "zpěváka".
2004 - v tomhle roce se připravoval na roli Krále Ludvíka XIII. v muzikálu Tři mušketýři.
Březen 2006 - od začátku tohoto roku probíhali v Divadle Broadway zkoušky nové hudební komedie Ginger a Fred,kterou režijně připravila Kateřina Macháčková.
2006 - v tomto roce se také objevilo na trhu jeho nové album "Stíny duší".
3.7.2006  se Pavel po několikaletém vztahu oženil se svým přítelem Janisem Sidovským.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak to

(Ella de MaVo PaVí PaHa :D, 26. 1. 2010 8:11)

Jak ho někdo nemůže mít rád, vždyť je to taková miloučká duše...........je super...a jen proto, že je gay, lidi nemusíte hned říkat, že ho nemáte rádi.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ jak já ty lidi nenávidím. Ale Pavel je velice milý, přívětivý a docela hezký.......

hej

(kristynka, 23. 3. 2008 15:45)

husty

:-)

(Milášeek, 20. 1. 2007 17:16)

No jo tak tohle je jeden znejzachovalejších týpků z music branže, je prostě mocinky super a když jsem ho viděla poprví moc se mi zalíbil,mám takovou lehkou úchylku no... :D :) taky mám hafo podpísků a fotek s nim a i mě přál k mým narozkám za co mocinky vděčim človíčkovi,který tyhle stránky stvořil :-*