Jdi na obsah Jdi na menu
 


O POSTAVÁCH

13. 3. 2008

Z roku 2005

ATHOS

Pepa Vojtek

K muzice se dostal náhodou. Jednou si na vojně ve svém osobním volnu začal prozpěvovat národní písně, což zaslechl kytarista tehdy v podstatě neznámé skupiny Kabát. Tak začal spolupráci s jednou z nejúspěšnějších rockových kapel současnosti. V roce 1991 se Kabát stal objevem roku. Získal rovněž třetí místo na vídeňské soutěži talentů, v roce 1996 cenu Gramy. Poté přišla úspěšná Zlatá a Platinová alba Děvky ty to znaj, Colorado, Země plná trpaslíků, Čert na koze jel, Mega hu, Go satane Go, Alba Suma Sumárum se prodalo za rok 2002 90 000 kusů! Kapela v roce 2002 podnikla třítýdenní turné po USA. V anketě Český slavík se ve stejném roce umístila na třetím místě, v následujících dvou letech už kralovala. Pepa Vojtek se v této anketě stal také Skokanem roku. Vystupoval v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet v titulní roli, na studiovém a živém albu Ledeckého muzikálu se chopil partu Laerta. V původním pražském nastudování Krysaře hrál roli Štěpána, v nové inscenaci Landova muzikálu ztělesnil roli hlavní. V Galileovi se představil jako Melchioris Inchofer.

 

 

Petr Kolář

Od osmnácti let zpíval s desítkou rockových kapel a věnoval se nejrůznějším hudebním projektům v nahrávacích studiích, včetně doprovodného zpěvu na alba Lucie Bílé, Karla Gotta a Daniela Hůlky. V současné době dozrál do vyhledávaného sólového zpěváka, zaznamenává úspěchy jak na koncertních pódiích, tak i na muzikálových jevištích. Po účinkování v muzikálu Drákula a Vlasy vydal první album La La Lá se skupinou Precedens. Spolupracoval na vánočních koncertech Lucie Bílé a na projektu Mise. V červnu 1999 vyšlo jeho první sólové album Mackie Messer s netradičními úpravami světových i tuzemských hitů. Jeho další album Velvet Revolution produkoval Michael Kocáb. Na tomto albu si zazpíval také duet s Petrem Dvorským, s nímž později vystoupil na koncertě v pražském Obecním domě. Vystupuje i s operní stálicí Evou Urbanovou. Hrál titulní roli i Laerta v muzikálu Hamlet. La Hira v Johance z Arku a Krysaře ve stejnojmenném muzikálu Daniela Landy. V Galileovi byl Giordanem Brunem, v Excaliburu Králem Artušem. Vedle Precedensu spolupracuje se skupinou Arakain. Vloni se dostal do povědomí hlavně díky titulnímu duetu s Leonou Machálkovou Den kdy se vrátí láska k seriálu Pojišťovna štěstí

 

 

Martin Skala

Narozen v lednu 1970 v Praze. Základní všeobecné i hudební vzdělání získal v Neratovicích, kde také od svých 13 let zakládá své první garážové skupiny. Průlom nastává na gymnáziu v Kralupech nad Vltavou, kde zakládá rockovou skupinu Durian, s níž odehrál několik desítek koncertů po celé republice. Ježdění po zakouřených klubech definitivně končí v roce 1994, kdy vyhrává konkurz na titulní roli Ježíše v dnes již legendárním a úspěšném Jesus Christ Superstar. V této roli odehrál téměř 500 repríz a měl tu čest hrát i derniéru tohoto představení v roce 1998. Následuje role Prince v muzikálové Rusalce, Leartes v Hamletovi Janka Ledeckého a Andrej v plzeňském zpracování muzikálu Juno a Avos. Kromě zpěvu se také profesionálně věnuje webovému desighnu a je autorem stránek Tři mušketýři.

CONSTANCE

Sabina Laurinová

Narodila se 8. dubna 1972, vystudovala hudebně dramatické oddělení konzervatoře v Praze. Začínala v Divadle Semafor, pokračovala nejednou vyhlášenou rolí v Divadle Na Starém Městě či v Divadle Bez zábradlí. V Divadle ABC, kde je stále v angažmá, si zahrála např. v muzikálu Pěna dní s Jankem Ledeckým, v D´Artagnanovi, v Cyranovi z Bergeracu a ve Večeru tříkrálovém. Známá je i z mnoha televizních inscenací (Polední žár, První a poslední aj.), pohádek (Z pekla štěstí, Modrý pták, Modrá krev, O ztracené lásce, O ošklivé princezně apod.) a seriálů (Konec velkých prázdnin). Věnuje se rovněž dabingu, kde svůj hlas propůjčila např. Marylin Monroe, Marlene Jobertové, Jeanne Davisové či Audrey Hepburnové. Nazpívala ústřední píseň k animovanému filmu Malá mořská víla, u Supraphonu natočila tři úspěšná pohádková CD pro děti (Zlatovláska, Pyšná princezna a Princezna se zlatou hvězdou na čele). Filmoví diváci ji znají např. ze snímků Kainovo znamení či Prokletá nemoc. V Divadle Kalich ztvárnila roli Ofélie v muzikálu Hamlet a Miu v Galileovi. Dlouhá léta moderovala s Pavlem Trávníčkem novácké Do-re-mi, naposledy jsme ji viděli moderovat a zpívat 3M Ráj ve valentýnské show! Je dcerou slavného režiséra Františka Laurina.

 

Zuzana Norisová

Narodila se 24. ledna 1979 v Malackách v rodině lékaře a učitelky hudby. Záhy se projevily její sklony k hudbě, zpěvu a tanci, podobně jako u její sestry – o pět let starší slovenské populární herečky Soni (spolu si zahrály v Rentově filmových Rebelech, které Zuzanu proslavily nejen v ČR). Obě vystudovaly hereckou konzervatoř (Zuzana hudebně dramatický obor) a obě účinkují zejména v muzikálech. Zuzana Norisová hrála už ve Slovenském národním divadle (Malá noční hudba) a v Divadle Andreje Batata v Nitře (Tom Sawyer, Provaz s jedním koncem, Chiffon). Hrála i v seriálech Horská služba a Velké srdce. Pak Slovensko opustila a nyní žije ok 19 let v Praze. Již dvakrát u nás zkoušela muzikál, který se nakonec zrušil pro nedostatek financí. Pomádu sice po letech zúročila, ne tak už Hříšný tanec. Přesto nadále vystupuje v muzikálech (Kleopatra, Rebelové, Tajemství), ve filmu i TV (Strážce duší po boku svého divadelního tatínka z Rebelů Lukáše Vaculíka), objevuje se v pražských divadelních činohrách a plánuje zkusit také sólovou dráhu zpěvačky, i když debutové album už má rozpracované několik let.

 

Zdenka Trvalcová

Narodila se 23. dubna 1982. V roce 2001 maturovala v oboru operní zpěv na Konzervatoři v Bratislavě u prof. Malatincovej, aby se v následujícím roce dočkala svého debutu v Kleopatře (Octavia). Tehdejší benjamínek Divadla Broadway začal studovat na Filozofické fakultě Univerzity Komenského obor muzikologie. Vedle Rebelů (role Terezy a Julči) se představila i v Divadle v Dlouhé titulní rolí muzikálu Edith – vrabčák z předměstí.

 

PORTHOS

Jan Gajdoš

Narodil se 20. listopadu 1977 v Uherském Hradišti. Ihned poté se s rodiči přestěhoval do Bratislavy, kde vychodil ZŠ, absolvoval hru na housle a stal se sólistou Bratislavského chlapeckého sboru, se kterým projel celý svět. Po rozbití Československa se Honza přestěhoval s rodinou zpět do ČR. Zde studoval gymnázium a nastoupil na Konzervatoř v Brně. V Brně začíná také jeho první zkušenost s muzikálem, a to v díle autorů Stanislava Moši a Zdeňka Merty – Babylon, kde ztvárnil postavu Asiela. Na krátký čas byl také členem zpěvohry ND Brno. Příchod do Prahy začal muzikálem Hamlet. Působil také ve dvou rolích muzikálu Johanka z Arku a v Excalibru, k vidění byl i v muzikálu Láska je láska. V Divadle Broadway si zahrál ve všech velkých projektech Cleopatra Musical. V Kleopatře byl Pothinem a v Rebelích Zpěvákem. Kromě muzikálů má ale i jiné aktivity. Stal se producentem skupiny Salash, která se posléze dostala na post Objev roku 2000 podle časpisu Big Beng a následně jedním z producentů agentury Art Accord, která zastupuje v ČR celosvětovou síť francouzských hudebních televizí – MCM. Mj. hudbu také skládá – dvě skladby napsal na nové album Moniky Absolonové Zůstávám dál, z nichž zejména Novou hraná když se chlap zblázní aspiruje na pořádný hit.

 

 

Jiří Helekal

Narodil se 13. února 1947. Studoval státní konzervatoř, obor violoncello, u prof. Sádla. Později si dálkově udělal Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor skladba a aranžování. A právě proto o jeho skladatelských schopnostech se příliš neví, ačkoli i pod vlastním jménem psal pro takové zpěváky jako Věra Martinová, Jiří Štědroň či Savan Tofi. Františkovi Ringovi Čechovi přichystal jeden televizní muzikál a například i Stalingradskou píseň lásky, kterou si zapěl osobně se svou sexy dcerou Anetou. Úspěšný zpěvák vystupoval v divadle Semafor. Celý život ale podle svých slov zrál na roli Caesara v muzikálu Kleopatra. Stal se jednou z opor Divadla Broadway. Bezmezně obdivuje Filipa Renče (i proto asi v Rebelech dostal roli Zpěváka) a jeho snem je setrvat v Divadle Broadway až do důchodu. Až mu přestane sloužit paměť, rád by tu pracoval jako svačinář.

 

 

Lešek Semelka

Narodil se 24. listopadu 1946. Mládí strávil v Litvínově, kde v roce 1964 maturoval na gymnáziu. Od šesti let navštěvoval hudební školu, obor klavír a sborový zpěv. V roce 1968 přesídlil do Prahy, kde po úspěšném konkurzu do skupiny The Cardinals vstoupil na profesionální dráhu. Po dvou letech se stal členem legendární skupiny The Blue Effect Radima Hladíka. V 80. letech vstoupil na sólovou dráhu a sestavil svouji skupinu S.L.S. Podílel se jako interpret a autor na mnoha albech: Svět hledačů, Třiatřicet, Nová syntéza I, Nová syntéza II, Zrnko písku, S.L.S., Karambol a Můj věk. V roce 1979 získal Zlatou lyru na autorsko-interpretační soutěži Bratislavská Lyra za píseň Šaty z šátků. Napsal řadu písní pro své kolegy, mj. Karla Gotta, Marii Rottrovou, Věru Špinarovou, Báru Basikovou, Marcelu Březinovou. Na Brodway byl v Kleopatře Pothinem a Apollodorem, v němž se převtěluje i na bratislavské Nové scéně.

KRÁLOVNA ANNA RAKOUSKÁ

Radka Fišarová

Narodila se 19.12.1977.Začínala zpívat v pěti letech ve sboru Bambini di Praga a v té době začala též navštěvovat LŠU, obor zpěv a hra na kytaru. Ve dvanácti letech založila vlastní country skupinu Auris, se kterou působila šest let, během kterých skupina nasbírala řadu cen (např. třikrát vítězství na Portě). Konzervatoř J. Ježka absolvovala v roce 1997. Ještě za studií se dostala do muzikálu Hair. Následovala účinkování v Bernsteinově mši na Pražském Hradě. V roce 1998 získala v konkurzu titulní roli v muzikálu Evita a stala se tak nejmladší představitelkou této role na světě. A pak přišla životní nabídka na roli Edith Piaf v tanečním muzikálu Edith – vrabčák z předměstí. Další metou bylo Národní divadlo a titulní role v baletu Lucrezia Borgis. Má zde za sebou také tři představení opery Montezuma. V Divadle Broadway zpívá od založení – po titulní Kleopatře a Fulvii byla také Alžbětou v Rebelech. Ve Třech mušketýrech i Mylady de Winter.

 

 Petra Janů

Narodila se 19.11.1952 v Praze. Pěveckou kariéru zahájila získáním Stříbrného řetězu na festivalu v Jihlavě (1972). Od té doby vydala bezmála dvě desítky sólových desek, jichž se prodalo přes 1,4 milionu kusů. Třikrát byla Zlatou slavicí, druhé místo získala dvakrát i v soutěži Týtý. Zahrála si ve dvou celovečerních filmech: Koncert a Můj hříšný muž. Muzikálové zkušenosti načerpala nejprve v Semaforu, poté v Les Misérables, Snech nocí svatojánských a Někdo to rád horké. Na pražské konzervatoři vyučovala interpretaci a výraz. Hrála královnu Gertrudu v muzikálu Hamlet, Štěpánovku v Krysaři (s širší nominací na Thálii) a Mariu v Galileovi. Za Královnu Annu Rakouskou ve Třech mušketýrech získala užší nominaci na Thálii.

 

Sylva Schneiderová (vl. jm. Dagmar Podkonická)

Narodila se 16.6.1969.

Muzikály: Krysař, 451 stupňů Fahrenheita, Dracula, Kleopatra (alternace rekordních tří rolí), Rebelové.

Sólové projekty: TRINY – trio world music, country skupina Sally Rose Band, Country beat J. Brabce, spolupráce s americkou country skupinou Moody Brothers (CD), moderátorka TV pořadu Country Plus, spolupráce s TOČREM Felixe Slováčka, spolupráce s Karlem Gottem.

CD: 2001 TRINY „Gipsy Streams“, 1995 „Hledej svůj strom“. Absolventka Státní konzervatoře Praha, obor populární zpěv.

 

 Markéta Zehrerová

Narodila se 22.3.1976 v Praze ve znamení Berana. Už od dětství ráda zpívala a přesto, že se nejdříve orientovala na jiný obor, její láska ke zpěvu zvítězila. Svůj talent zpočátku uplatnila v několika dívčích skupinách, kde také posbírala první cenné zkušenosti „showbusinessu“. V roce 1997 nastoupila studium zpěvu na konzervatoři Jaroslava Ježka a pod vedením našich předních profesorů v roce 2003 úspěšně absolvovala v oboru pop-zpěv. Čtyři roky působila v divadle Semafor a pod vedením Jiřího Suchého si zahrála i ve dvou filmových pohádkách. V současné době je zpěvačkou naší prestižní kapely Boom!Band, se kterou vystupuje již od roku 1999. Zahrála si v Kabaretu Irma a vystupovala v muzikálu Kleopatra v roli Fulvie. Ve Třech mušketýrech i Mylady de Winter.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář